Co słychać w Danii?

Tour de France i Melodi Grand Prix 2019

Co tydzień postaramy się zaprezentować kilka newsów z Danii. Te, które uważamy za ciekawe i takie, o których wiele się mówi. Pierwszy przegląd przed Wami! Dzisiaj na tapet weźmiemy Tour de France oraz Konkurs Piosenki Eurowizji 2019.

W 2021 Tour de France zacznie się w… Kopenhadze!

Od wielu lat najbardziej znany wyścig kolarski na świecie Tour de France nie rozpoczyna się we Francji. Między innymi dzięki temu jest on tak rozpoznawalny poza jej granicami. 21.02 dyrektor wyścigu Christian Prudhomme poinformował, że w roku 2021 Tour de France wystartuje ze stolicy Danii! Poza startem, w Danii odbędą się dwa inne etapy wyścigu.

Kopenhaga nazywana jest przez wielu „miastem rowerów”, więc według nas to idealne miejsce na rozpoczęcie prestiżowego touru.

 

Melodi Grand Prix 2019 – kto będzie reprezentował Danię na Eurowizji?

Konkurs Piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami – półfinały 14., 16.05.2019; finał 18.05.2019. W Skandynawii konkurs ten cieszy się ogromną popularnością i wielu artystów marzy o tym, żeby reprezentować na nim swój kraj.

Wczoraj (tj. 23.02) odbyło się Dansk Melodi Grand Prix 2019, czyli duńskie preselekcje do imprezy. Na scenie Jyske Bank Boxen w Herning dziesięcioro artystów walczyło o reprezentowanie Danii podczas tegorocznego Konkursu.

Wykonawcy, którzy zaprezentowali się wczoraj:

Simone Emilie – Anywhere
Jasmin Gabay – Kiss Like This
Rasmus Fortoft – Hold My Breath
Marie Isabell – Dancing with You in My Heart
Sigmund – Say My Name
Humørekspressen – Dronning af baren
Julie & Nina – League of Light
Teit Samsø – Step It Up
Leonora – Love Is Forever
Leeloo – That Vibe

 

Decyzją widzów oraz międzynarodowego jury kraj będzie reprezentować 20-letnia Leonora z piosenką Love Is Forever, której możecie posłuchać poniżej. Dajcie koniecznie znać, czy uważacie, że ma szansę na wygraną w Konkursie Piosenki Eurowizji i podbicie serc milionów widzów. Sylwetkę artystki przybliżymy już niebawem!