O nas

 

 

Hej! Tutaj Zduńska Martyna. Na filologię duńską trafiłam przypadkiem, ale okazało się, że w Danii jest coś niebanalnego. W centrum moich zainteresowań jest literatura duńska, a zwłaszcza krótkie, tak niedocenianie w Polsce formy jak nowele. Podobają mi się również baśnie Andersena, które kryją w sobie mnóstwo ciekawych niuansów. Mam nadzieję, że zainteresuję Was duńskimi książkami!

 

 

 

 

Hejsa! Tutaj Zduńska Weronika! Od zawsze podobały mi się języki skandynawskie, jednak wyjątkowe brzmienie duńskiego sprawiło, że to właśnie ten język wybrałam. Ponadto do mojego wyboru przyczyniła się, tak samo jak u Oli, piłka ręczna, a zwłaszcza osoba bramkarza Niklasa Landina, który obok Mikkela Hansena wiedzie prym w duńskiej drużynie. Na Zduńskich chciałabym pokazać Wam, że duński nie jest taki trudny jak się wszystkim wydaje. Zwłaszcza jeśli uczycie się z nami!

 

 

 

 

Halløj! Tutaj Zduńska Ola. Moja przygoda z duńskim zaczęła się dość osobliwie – otóż od wygranych przez Danię mistrzostw Europy w piłkę ręczną w 2012 roku! Od zawsze wiedziałam, że chcę robić coś związanego z językami obcymi, ale nie byłam pewna, jaki mógłby to być język. Jednak straciłam serce dla piłkarza ręcznego Mikkela Hansena i uznałam, że spróbuję z filologią duńską. Teraz to w Was postaram się zaszczepić miłość do duńskiej drużyny piłki ręcznej i nie tylko!