Co słychać w Danii?

Mistrzowie w CS oraz wyspa na sprzedaż

Dzisiaj w przeglądzie przyjrzymy się wynikom turnieju IEM Katowice oraz pokażemy Wam, w co możecie zainwestować, jeśli macie trochę za dużo pieniędzy 🙂

Duńczycy nie mają sobie równych w e-sporcie

W miniony weekend w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Świata IEM, czyli największy turniej w Counter-Strike’a na świecie. Finał CS:GO MAJOR CHAMPIONSHIPS wygrała duńska e-drużyna Astralis. Najpierw, w ćwierćfinale, pokonali ekipę szwedzkich sąsiadów Ninja in Pyjamas, w półfinale natomiast Brazylię, reprezentowaną przez MIBR. Na koniec, w wielkim finale, ograli fińską drużynę ENCE. Tym samym zawodnicy Astralis zdobyli nagrodę w postaci 3,3 mln koron duńskich i stali się jedynym teamem w historii, który wygrał już trzykrotnie turniej MAJOR!

 

Halmø – wyspa na sprzedaż

Halmø, czyli 43-hektarowa wyspa wraz z gospodarstwem o wielkości 200 m kwadratowych (Halmøgård), została wystawiona na sprzedaż! Właścicielami wyspy jest małżeństwo, które zakupiło wyspę około 40 lat temu. Dzisiaj obydwoje mają po 82 lata i nie są w stanie zająć się rozległym terenem tak, jak kiedyś. Chcieliby co prawda, żeby wyspa „została w rodzinie”, jednak żadne z czwórki ich dzieci nie wykazuje większego zainteresowania jej przejęciem. Cena wyspy i gospodarstwa waha się między 15-20 mln duńskich koron. Czy to duża cena za prywatną wyspę?