Wyzwania językowe

Jesienne Wyzwanie Językowe – o co chodzi?

Wieczory są coraz dłuższe i coraz częściej masz ochotę zostać w domu? Może znajdziesz trochę wolnego czasu, żeby… pouczyć się duńskiego? 🙂


Zapraszamy Was na pierwsze (i miejmy nadzieję nie ostatnie) wyzwanie językowe przygotowane przez Zduńskie. Przez 7 dni będziemy zachęcać Was do nauki duńskiego w nieco inny sposób niż dotychczas.

Nie będziemy kazać Wam wkuwać słówek czy pisać esejów. Nie o to tutaj chodzi 😉 Najważniejszym jest połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki zadaniom, które przygotowałyśmy na ten tydzień nie tylko rozwiniecie swój duński, ale też swoją wiedzę na temat kultury Danii.

Jak to będzie wyglądać?

Codziennie rano na naszym blogu, Facebooku i Instagramie znajdziecie zadanie do wykonania. Nie jest ważne, czy poświęcicie na nie 5 minut czy 2 godziny. Spędźcie z nim tyle czasu, ile potrzebujecie lub tyle, ile chcecie!

A co jeśli zadanie wyda Wam się zbyt trudne?

Ciężko jest nam przygotować coś, co będzie odpowiadać wszystkim naszym obserwatorom. Wiemy, że część z Was włada językiem duńskim na co dzień, część dopiero zaczyna z nim swoją przygodę, a jeszcze inni nie mają nawet takowego zamiaru. Chcemy jednak wyjść naprzeciw wszystkim. W jaki sposób? Przy każdym zadaniu będziemy podawać listę „inspiracji”, które pomogą Wam je wykonać lub też zachęcić do poznawania języka od innej strony. Nie zrażajcie się tym, że jakieś zadanie nie zostanie wykonane w 100%, to nie jest ważne. Ważne jest, jeśli będziecie próbować!

To jak, gotowi na wyzwanie?

Jeśli nie chcecie przegapić najważniejszych informacji dotyczących JWJ to zajrzyjcie na stronę wydarzenia. Będzie nam również miło, gdy robiąc zadania, udostępnicie je w sieci z hashtagami #duńskizezduńskimi oraz #jesiennewyzwaniejezykowe. Powodzenia! 🙂