Wyzwania językowe

Jesienne Wyzwanie Językowe – dzień 2

Jak wrażenia po pierwszym dniu? Mamy nadzieję, że nadal macie motywację do wykonywania kolejnych zadań i nie chcecie zrezygnować z Wyzwania 🙂

Dzisiaj przygotujcie wieczne pióra, bo… będziemy pisać list!

Na czym polega dzisiejsze zadanie?

Ile razy w życiu pisałeś/aś do kogoś list? Zapewne wiele. I najprawdopodobniej były to listy, które trzeba było napisać w szkole. Ważne było, żeby używać skomplikowanych konstrukcji i innych udziwnień, żeby nauczyciel mógł Cię pochwalić. Też masz takie skojarzenia? Dzisiejsze zadanie będzie jednak nieco inne niż zwykłe jak na przykład „napisz list do przyjaciela o swojej przeprowadzce”.

Najpierw mamy do Ciebie pytanie. Napisałeś/aś kiedykolwiek list do siebie? Jeśli nigdy, to masz ku temu niepowtarzalną okazję – i to po duńsku! Dzisiejsze zadanie polega właśnie na napisaniu takiego listu.

Wystarczy, że wyskrobiesz kilka słów – o tym, co właśnie robisz, gdzie się znajdujesz, za czym tęsknisz, o czym marzysz, jaka jest pogoda za oknem. Możesz napisać o czymkolwiek chcesz. Wszystko zależy od tego, na jakim poziomie jest Twój duński.

Jak napisać list?

Jeśli nigdy nie napisałeś/aś żadnego listu, to przybywamy z pomocą. Poniżej znajdziecie zwroty i wyrażenia, które możecie wykorzystać w zadaniu:

 

Do dzieła!

Wydrukuj wtorkową planszę i napisz, co Ci leży na sercu! A tak swoją drogą to… lubicie pisać listy?