Co słychać w Danii?

Co łączy Grand Prix Polski w żużlu z Danią? Kto dzisiaj obchodzi urodziny?

W tym tygodniu byłyśmy na meczu żużla oraz odwiedziłyśmy Królewski Dwór. Zapraszamy na krótką powtórkę!

Madsen triumfuje w żużlowym Grand Prix Polski

Pochodzący z Vejle Leon Madsen w sobotę 18.05.2019 wygrał Grand Prix Polski w żużlu. Droga do zwycięstwa nie była łatwa i nic nie wskazywało na końcowy sukces Duńczyka, gdyż nie wygrał żadnego biegu przed finałem. Nie stawiali na niego ani kibice, ani bukmacherzy, ani nawet jego trenerka, która prywatnie jest jego narzeczoną. Ostatecznie udało mu się wygrać finał, a na podium znaleźli się również Frederik Lindgren ze Szwecji oraz Patryk Dudek. Tuż za nimi, na tak bardzo nielubianym przez sportowców miejscu czwartym uplasował się drugi Duńczyk – Niels Kristian Iversen.

Para Książęca w Korei Południowej

W dniach 20-22. maja Para Książęca odwiedziła Koreę Południową. Okazja do podróży była niemała, gdyż książę i księżna stali na czele duńskiej delegacji, która poleciała uczcić 60. rocznicę relacji dyplomatycznych między Danią a Koreą właśnie. Tej wizycie towarzyszył szereg uroczystości, m.in. otwarcie wystawy o życiu i twórczości H. C. Andersena w Seulu. Para Książęca została również uhonorowana tytułem Honorowych Obywateli Seulu. Książęce odwiedziny zostały przyjęte w mediach bardzo ciepło.

51. urodziny Księcia Frederika

Pozostańmy jeszcze trochę na Królewskim Dworze. To właśnie dzisiaj, 26. maja, swoje 51. urodziny świętuje Książę Frederik. Następca tronu (podobnie jak inni członkowie rodziny królewskiej) cieszy się popularnością i wielką sympatią mieszkańców Danii. Pod postem na oficjalnym profilu Det Danske Kongehus na Facebooku można zauważyć ogromną ilość życzeń. Z tej okazji życzymy wszystkiego dobrego, a Wam polecamy przypomnieć sobie lub zapoznać się z zeszłoroczną przemową jego żony – ciepłą, wzruszającą i zabawną 🙂